SPITALUL JUDEŢEAN DE URGENŢĂ DEVA
Deva, cod 330084, str. 22 Decembrie, nr.58, jud. Hunedoara, cod fiscal 4374385, e-mail: spjudeva1@gmail.com
CONSILIUL JUDEŢEAN HUNEDOARA
Secretariat: tel.: 0254/214616, fax: 0254/212516, Centrala telefonică: 0254/227070. 0254/217799, 0254/661888

Spital Deva Facebook

Secţiile spitalului

DECLARAŢII DE AVERE

 

CONSILIUL DE ADMINISTRAŢIE   

Nr. Nume si Prenume Functia 2017 2018 2019 2020
1.

LOBONT PETRU
(revocare cu 18.02.2019)

membru
titular
pdf2 pdf2 pdf2  
2.

SORCA BOGDAN
(numire cu 18.02.2019)

membru
titular
  pdf2

pdf2

pdf2

 pdf2
3. JOSAN CARMEN
DANIELA
(numita cu 31.01.2019, renumita cu 28.06.2019)
membru
titular
    pdf2  pdf2
4.

SAMUEL RODICA
DANIELA

(numita cu 31.01.2019, revocata cu 28.06.2019)
membru
titular
    pdf2  
5. MATUSA NELI
(numita cu 28.06.2019)
membru
supleant
    pdf2 pdf2 
6.

PANCOTAN MARIANA
(revocare cu 31.01.2019)

membru
titular
pdf2 pdf2 pdf2  
7. 

BADA DELIA
MARINELA
(revocare cu 01.11.2017)

membru
titular

pdf2

pdf2

pdf2    
8.

FER IOANA MARIA
(numita cu 11.02.2019; renumita cu 03.02.2020)

membru
titular
    pdf2 pdf2 
9.

SOCACIU CARMEN
VIOLETA
(numita cu 07.02.2019)

membru
supleant
    pdf2  pdf2
10.

TONCEAN BLAGA
TUDOR BOGDAN
(numit cu 31.01.2019,
renumit cu 28.06.2019)

membru
titular
    pdf2 pdf2 
11.  GLODEAN ONESCU 
BIANCA
(revocare cu 31.01.2019)
membru
supleant
pdf2   pdf2  
12.

BUCHI MARICELA
(numita cu 03.02.2020)

membru
supleant
      pdf2 
13. ROMOSAN OANA membru
supleant
    pdf2 pdf2 
14.

MACAVEI MARINELA
(numita cu 01.11.2017)

membru
supleant
  pdf2 pdf2 pdf2 

 

COMITETUL DIRECTOR 

Nr. Nume si Prenume Functia 2017 2018 2019 2020
1.

PERA-STEFANIE
ADINA
(revocata cu 08.04.2019)

Manager

pdf2 pdf2 pdf2  
2.

BADA DELIA
MARINELA
(numita cu 08.04.2019/ 
expirat mandat la 08.10.2019)

Manager    

pdf2

pdf2

 
3.

ROSCA DANIELA
LIDIA
(numita cu 08.10.2019 expirat mandat la 07.04.2020))

Manager     pdf2  pdf2
4. STOICA MARIS EMIL
(numit cu 25.05.2020 pe durata starii de alerta)
Manager        pdf2
5.

DEMETER IOAN
(incetat)

Director
medical
pdf2 pdf2    
6.

POP RALUCA
BOGDANA
(numita cu 04.02.2019 revocata)

Director
medical
    pdf2  
7. MOGA LUCIA
MARIANA 
(numita cu 02.08.2019 /
revocata cu 24.10.2019)
Director
medical
    pdf2  
8. ANTAL CLAUDIU
FLORIAN
(numit cu 24.10.2019, demisie cu 07.04.2020))
Director
medical
    pdf2  pdf2 
9. MIRON LUCIAN STEFAN
(numit cu 25.05.2020 pe durata starii de alerta)
Director
medical
      pdf2 
10.

IOANA FER
(revocata in 2017)

Director
financiar
contabil
interimar 

pdf2

pdf2

     
11. 

CIOCAN GEORGETA
ILEANA
(revocata in 2019)

Director
financiar
contabil 
 

pdf2

pdf2

pdf2  
12.

BUDA TITIANA
ELENA
(numita in 2019/
expirat mandat la 08.10.2019)

Director
financiar
contabil
   

pdf2

pdf2 

 
13. FEIER CORINA
LAURA
(numita cu 18.10.2019)
Director
financiar
contabil 
    pdf2 pdf2 
14. EMILIA DOAGA PRUNA Director
de ingrijiri 

pdf2

pdf2

pdf2 pdf2  pdf2

 

PERSONAL DE CONDUCERE TESA

Nr. Nume si Prenume Functia 2017 2018 2019 2020
1. NEGREA MIHAELA
LILIANA
Sef Birou Achizitii
cu delegatie- (incetat delegatia,
numita cu 01.08.2019)
pdf2 pdf2   pdf2 
2. DEBRECZENI ANAMARIA Sef Birou Achizitii Publice
(cu 10.09.2018) 
plecata cu 01.05.2019)
  pdf2 pdf2  
3. RADU SIMONA
MARIA
Sef Serviciu RUNOS
(cu 01.09.2018;
plecata cu 15.01.2019)
  pdf2 pdf2  
4. PANAITESCU CORNELIA Sef Serviciu RUNOS
cu delegatie (cu 15.01.2019,
plecata cu 02.09.2019))
    pdf2  
5. MUTIU LIZETA Sef Serviciu RUNOS
cu delegatie (cu 02.10.2019)
       
6. LUCA ECATERINA
RODICA
Sef Serviciu Informatica
si Statistica Medicala
(incetarea C.I.M. cu data 06.02.2018)
  pdf2    
7. CRACIUN ROXANA
LACRAMIOARA
Sef Serviciu Informatica
si Statistica Medicala cu delegatie
(incepand cu data de 07.02.2018;
incetat delegatia cu 30.06.2019)
    pdf2  
8. RAILEANU MIHAELA
LUMINITA
Sef Serviciu Informatica
si Statistica Medicala
cu delegatie
(incepand cu data de 01.07.2019)
    pdf2 pdf2 
9. LUDOSEAN IOAN Sef Serviciu Administrativ pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
10. DINIS EMILIA Sef Birou Transport Aprovizionare 
cu delegatie -
(incetat delegatia cu 08.01.2019)
  pdf2 pdf2  
11. DINIS NICOLETA

Sef Birou Transport Aprovizionare

(cu 21.01.2019)
    pdf2  pdf2
12. TIF MIHAELA Sef Birou Managementul Calitatii
cu delegatie
  pdf2 pdf2 pdf2 
13. POPA COSMIN Economist
Compartiment audit intern
pdf2   pdf2 pdf2 
14. CARMAZAN AMALIA

Auditor intern

Compartiment audit intern
    pdf2 pdf2 
15. PETRUSE MARIUS
DANIEL
Sef Birou Intretinere si Reparatii pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 

 

ASISTENŢI ŞEFI

Nr. Nume si Prenume Functia 2017 2018 2019 2020
1. Bodreanu Cornelia Secţia ATI
Asistent medical principal şef
pdf2

pdf2

pdf2

pdf2  pdf2
2. Cordea Maria
Mihaela
Secţia Obstetrică-Ginecologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 
3. Cocota Liliana
Daniela
Secţia Chirurgie Generală
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
4. Szekely Mariana Secţia Ortopedie şi Traumatologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 
5. Stratica Manuela
Carmen
Secţia Urologie
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
6. Hajdu Ildiko
Heriette
Secţia Oftalmologie
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
7. Stănculescu Florica
Marinela
Secţia ORL
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
8. Nandrea Ildiko Secţia Cardiologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2  pdf2
9. Ioani Simona Secţia Medicină Internă I
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
10. Clej Emilia Secţia Medicină Internă II
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
11. Petresc Silvia Secţia Boli Infecţioase
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
12. Lazea Mioara
Aura
Secţia Oncologie Medicală
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
13. Chifor Daniela Secţia Neurologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 
14. Lolea Elena
Nicoleta 
(inlocuita)
Secţia Psihiatrie
Asistent medical principal şef (inlocuita)
pdf2 pdf2    
15. Militaru Lenuta
Corina
(revocata cu 13.06.2019)
Sectia Psihiatrie 
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2  pdf2
16. GAT VOICHITA CONSUELA
(numita cu 01.06.2020)
Sectia Psihiatrie
Asistent medical principal şef
      pdf2 
17. Nagy Renata Secţia Pediatrie
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
18.

Cotiga Claudia
Ştefania
(pensionata cu 01.04.2019)

Secţia RMFB
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2  
19.

Kato Florica 
Luci 
(numita cu 01.04.2019)

Secţia RMFB
Asistent medical principal şef
    pdf2  pdf2
20. Muste Carmen
Maria
Laborator RMFB
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
21. Ureche Bianca
Iosefina
Secţia Pneumologie
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
22. Faur Mirela
Valentina
Centrul de Hemodializă
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
23. Meslosan Simina
Maria
Laborator de Analize Medicale
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
24. Nelega Gabriela
Loredana
Laborator de Radiologie şi Imagistică Medicală
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
25. Pop Vasilica UPU-SMURD
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
26. Angheluta Eleonora
Mirela
CSM Adulţi
Asistent medical principal şef
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
27. Toth Marilena CSM Copii
Asistent medical principal şef
pdf2

pdf2

pdf2

  pdf2 
28. Lupşan Florica Compartiment Sterilizare
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2  pdf2
29. DEACONU OLIMPIA

Compartiment Chirurgie plastica

As.med.coordonator

      pdf2 


 

MEDICI ŞEFI

Nr. Nume si Prenume Functia 2017 2018 2019 2020
1.

KOVACS IOANA
(numita cu 2018)

Medic primar sef sectie
A
.T.I.

    pdf2 pdf2 
2. STANESCU ROMEO Medic primar sef sectie 
OBSTETRICA-GINECOLOGIE
  pdf2 pdf2  pdf2
3. BLENDEA MARIUS
VASILE
Medic primar sef sectie 
CHIRURGIE GENERALA
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
4. BRINDA IOAN Medic primar sef sectie 
ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE
  pdf2 pdf2  pdf2
5. MITRANOVICI EMIL Medic primar sef sectie
SECTIA UROLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
6. MICLAUS DIANA
LILIANA
Medic primar sef sectie 
OFTALMOLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
7. MARCUS ANTONETA
GRATIELA 
(pensionata)
Medic primar sef sectie 
O.R.L. 
pdf2   pdf2  
8.

BALGRADEAN LUMINITA

(numita cu 21.01.2019)
Medic specialist sef sectie 
O.R.L.
    pdf2 pdf2 
9. BLAJ SABIN
CONSTANTIN
Medic primar sef sectie 
CARDIOLOGIE
  pdf2 pdf2  pdf2
10.

BADAU VALENTIN 
(numire cu 28.05.2020)

Medic primar sef sectie
cu delegatie
MEDICINA INTERNA I
       
11.

TANU SORIN
(demisie cu 05.04.2020)

Medic primar sef sectie
MEDICINA INTERNA I
  pdf2 pdf2 pdf2 
12.

DEMETER IOAN
(numit cu 19.10.2018)

Medic primar sef sectie
MEDICINA INTERNA II
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2
13. ONICIUC ANTONELA
DANIELA
Medic primar sef sectie 
BOLI INFECTIOASE
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
14. RUGEA TIBERIU
VALERIU
Medic primar sef sectie
cu delegatie
ONCOLOGIE MEDICALA
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
15. BERTELAN LAVINIA Medic primar sef sectie 
NEUROLOGIE 
    pdf2 pdf2 
16.

CORDEA DAN
MIHAI
(incetat delegatia)

Medic primar sef sectie 
PSIHIATRIE cu delegatie
  pdf2    
17.

CETEAN DANIELA
ADRIANA
(numita cu 31.10.2018)

Medic primar sef sectie 
PSIHIATRIE 
  pdf2 pdf2 pdf2 
18.

OLTEAN SIMONA
(numita cu 01.11.2018)

Medic primar sef sectie 
PEDIATRIE 
  pdf2 pdf2 pdf2 
19. BICA IOAN

Medic primar sef sectie
RECUPERARE, 
MEDICINA FIZICA
SI BALNEOLOGIE

pdf2   pdf2  pdf2
20. BUCIUTA ADINA Medic primar sef
LAB. RECUPERARE,
MEDICINA FIZICA
SI BALNEOLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
21. PETRUI IOAN
DORIN
Medic primar sef sectie
PNEUMOLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
22. PALAMAR MARCEL Medic primar sef sectie 
CENTRUL
DE HEMODIALIZA
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
23. AVRAM SIMONA Farmacist primar farm. sef 
FARMACIA SPITAL
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
24. STOIAN MARIA  
MIHAELA
Medic primar sef 
LABORATOR DE
ANALIZE MEDICALE
pdf2 pdf2 pdf2  pdf2
25.

IORDACHE RAMONA
OLIMIPA
(numita cu 01.11.2018)

Medic primar sef
cu delegatie LABORATOR
RADIOLOGIE SI
IMAGISTICA MEDICALA
    pdf2  pdf2
26.

POPA TANASE
(incetat cu 15.04.2019)

Medic primar sef sectie
UNITATEA DE PRIMIRE
URGENTE UPU
- SMURD DEVA
  pdf2 pdf2  
27.

LAZAR ELENA
(numita cu 15.04.2019,
incetat delegatia 14.08.2019))

Medic primar sef sectie
cu delegatie
UNITATEA DE PRIMIRE
URGENTE UPU – SMURD DEVA
    pdf2  
28. GHERMAN MIHAELA
(numita cu 28.04.2020)
Medic specialist sef sectie
cu delegatie
UNITATEA DE PRIMIRE
URGENTE UPU – SMURD DEVA
      pdf2 
29. MARCULESCU DAN
OCTAVIAN
(decedat 27.03.2020)
Medic primar sef
SERVICIUL JUDETEAN DE
MEDICINA LEGALA
  pdf2 pdf2  
30. OIEGAR CLAUDIU
(numit cu 30.03.2020)
Medic primar sef
SERVICIUL JUDETEAN DE
MEDICINA LEGALA
       pdf2
31.

CETEAN DANIELA
ADRIANA
(incetat cu 31.10.2018)

Medic primar sef
CENTRUL DE
SANATATE MINTALA ADULTI
pdf2 pdf2    
32.

BEJAN ANDREEA
(numita cu 01.11.2018)

Medic primar sef
CENTRUL DE
SANATATE MINTALA ADULTI
    pdf2  pdf2
33.

BUTA RODICA
(numita cu 21.01.2019)

Medic primar sef
cu delegatie CENTRUL DE
SANATATE MINTALA COPII
    pdf2  pdf2
34. BARABAS EDITH MEDIC SEF
SPIAAM
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 
35.

LUCULESCU PAULA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT CHIRURGIE
PLASTICA SI MICROCHIRURGIE
    pdf2 pdf2 
36.

STOICA CARMEN
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT
DERMATOVENEROLOGIE

    pdf2 pdf2 
37.

CAPRARIN DIANA
RAMONA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator

UTS
    pdf2  pdf2
38.

VELCHEREAN NICOLA
MIHAELA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT  
REUMATOLOGIE

    pdf2 pdf2 
39.

IONESCU BUFLEA
MARINELA CAMELIA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT
NEONATOLOGIE

    pdf2  pdf2


 

 

Feedback pacienti

feedback22

Program transplant

Programari

Programări neurologie pediatrica

Dr. Balea Mădălina
Tel. 0790123087

Dr. Pop Luminița
Tel. 0771011857

Programări ambulatoriu pediatrie:

Tel. 0790268975

Vizitatori

080527
Azi
Ieri
Saptamana aceasta
Saptamana trecuta
Luna aceasta
Luna trecuta
Total
422
470
1828
76365
4776
10524
80527

2020-08-13 18:10