SPITALUL JUDEŢEAN DE URGENŢĂ DEVA
Deva, cod 330084, str. 22 Decembrie, nr.58, jud. Hunedoara, cod fiscal 4374385, e-mail: spjudeva1@gmail.com
CONSILIUL JUDEŢEAN HUNEDOARA
Secretariat: tel.: 0254/214616, fax: 0254/212516, Centrala telefonică: 0254/227070. 0254/217799, 0254/661888

Spital Deva Facebook

Secţiile spitalului

DECLARAŢII DE AVERE

 

CONSILIUL DE ADMINISTRAŢIE   

Nr. Nume si Prenume Functia 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
1.

LOBONT PETRU
(revocare cu 18.02.2019)

membru
titular

 

  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
2.

SORCA BOGDAN
(numire cu 18.02.2019)

membru
titular
        pdf2

pdf2

pdf2

 
3. JOSAN CARMEN
DANIELA
(numita cu 31.01.2019, renumita cu 28.06.2019)
membru
titular
          pdf2  
4.

SAMUEL RODICA
DANIELA

(numita cu 31.01.2019, revocata cu 28.06.2019)
membru
titular
          pdf2  
4.1. MATUSA NELI
(numita cu 28.06.2019)
membru
supleant
          pdf2  
5.

PANCOTAN MARIANA
(revocare cu 31.01.2019)

membru
titular
    pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
6.

MARCULESCU ADRIANA
(revocare cu 01.11.2017)

membru
titular 

pdf2 pdf2 pdf2 pdf2      
7.

CRACIUN CRISTINA
(revocare cu 11.02.2019)

membru
titular
        pdf2    
8. 

BADA DELIA
MARINELA
(revocare cu 01.11.2017)

membru
titular
     

pdf2

pdf2

pdf2    
9.

FER IOANA MARIA
(numita cu 11.02.2019)

membru
titular
          pdf2  
10.

FRENTONI CRISTINA
(numita cu 01.11.2017)

membru
titular
        pdf2 pdf2  
11.

AVRAM RODICA
(demisie cu 07.02.2019)

membru
supleant
          pdf2  
12.

SOCACIU CARMEN
VIOLETA
(numita cu 07.02.2019)

membru
supleant
          pdf2  
13.

TONCEAN BLAGA
TUDOR BOGDAN
(numit cu 31.01.2019,
renumit cu 28.06.2019)

membru
titular
          pdf2  
14.  GLODEAN ONESCU 
BIANCA
(revocare cu 31.01.2019)
membru
supleant
      pdf2   pdf2  
15.

FOTESCU CODRUTA
(revocare cu 31.01.2019)

membru
supleant
             
16. ROMOSAN OANA membru
supleant
          pdf2  
17.

BIRAU CECILIA
(revocare cu 01.11.2017)

membru
supleant
  pdf2 pdf2 pdf2      
18.

MACAVEI MARINELA
(numita cu 01.11.2017)

membru
supleant
        pdf2 pdf2  

 

COMITETUL DIRECTOR 

Nr. Nume si Prenume Functia 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
1.

PERA-STEFANIE
ADINA
(revocata cu 08.04.2019)

Manager

            pdf2 pdf2 pdf2  
2.

BADA DELIA
MARINELA
(numita cu 08.04.2019/ 
expirat mandat la 08.10.2019)

Manager                

pdf2

pdf2

 
2.1.

ROSCA DANIELA
LIDIA
(numita cu 08.10.2019)

Manager                 pdf2  
3.

DEMETER IOAN
(incetat)

Director
medical
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2
pdf2
pdf2 pdf2    
4.

POP RALUCA
BOGDANA
(numita cu 04.02.2019 revocata)

Director
medical
                pdf2  
4.1. MOGA LUCIA
MARIANA 
(numita cu 02.08.2019 /
revocata cu 24.10.2019)
Director
medical
                pdf2  
4.2. ANTAL CLAUDIU
FLORIAN
(numit cu 24.10.2019)
Director
medical
                pdf2   
5.

IOANA FER
(revocata in 2017)

Director
financiar
contabil
interimar 
           

pdf2

pdf2

     
6. 

CIOCAN GEORGETA
ILEANA
(revocata in 2019)

Director
financiar
contabil 
             

pdf2

pdf2

pdf2  
7.

BUDA TITIANA
ELENA
(numita in 2019/
expirat mandat la 08.10.2019)

Director
financiar
contabil
               

pdf2

pdf2 

 
7.1 FEIER CORINA
LAURA
(numita cu 18.10.2019)
Director
financiar
contabil 
                pdf2  
8. EMILIA DOAGA PRUNA Director
de ingrijiri 
           

pdf2

pdf2

pdf2 pdf2  

 

PERSONAL DE CONDUCERE TESA

Nr. Nume si Prenume Functia 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
1. DUDUCA CECILIA Sef Serviciu Financiar Contabilitate
(incetat C.I.M.)
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2      
2. NEGREA MIHAELA
LILIANA
Sef Birou Achizitii
cu delegatie- (incetat delegatia)
  pdf2   pdf2 pdf2    
3. DEBRECZENI ANAMARIA Sef Birou Achizitii Publice
(cu 10.09.2018) 
plecata cu 01.05.2019)
        pdf2 pdf2  
4. CARMAZAN AMALIA Sef Serviciu RUNOS
cu delegatie 
(incetat delegatia cu 01.09.2018)
      pdf2      
5. RADU SIMONA
MARIA
Sef Serviciu RUNOS
(cu 01.09.2018;
plecata cu 15.01.2019)
        pdf2 pdf2  
6. PANAITESCU CORNELIA Sef Serviciu RUNOS
cu delegatie (cu 15.01.2019)
          pdf2  
7. LUCA ECATERINA
RODICA
Sef Serviciu Informatica
si Statistica Medicala
(incetarea C.I.M. cu data 06.02.2018)
pdf2 pdf2     pdf2    
8. CRACIUN ROXANA
LACRAMIOARA
Sef Serviciu Informatica
si Statistica Medicala
cu delegatie
(incepand cu data de 07.02.2018)
incetat delegatia cu 30.06.2019
          pdf2  
8.1. RAILEANU MIHAELA
LUMINITA
Sef Serviciu Informatica
si Statistica Medicala
cu delegatie
(incepand cu data de 01.07.2019)
          pdf2  
9. LUDOSEAN IOAN Sef Serviciu Administrativ   pdf2   pdf2 pdf2 pdf2  
10. DINIS EMILIA Sef Birou Transport Aprovizionare 
cu delegatie -
(incetat delegatia cu 08.01.2019)
pdf2 pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
11. DINIS NICOLETA

Sef Birou Transport Aprovizionare

(cu 21.01.2019)
          pdf2  
12. TIF MIHAELA Sef Birou Managementul Calitatii
cu delegatie
pdf2 pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
13. POPA COSMIN Economist
Compartiment audit intern
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2   pdf2  
14. CARMAZAN AMALIA

Auditor intern

Compartiment audit intern
          pdf2  
15. PETRUSE MARIUS
DANIEL
Sef Birou Intretinere si Reparatii       pdf2 pdf2 pdf2  

 

ASISTENŢI ŞEFI

Nr. Nume si Prenume Functia 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
1. Bodreanu Cornelia Secţia ATI
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2

pdf2

pdf2

pdf2  
2. Cordea Maria
Mihaela
Secţia Obstetrică-Ginecologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
3. Cocota Liliana
Daniela
Secţia Chirurgie Generală
Asistent medical principal şef
      pdf2 pdf2 pdf2  
4. Szekely Mariana Secţia Ortopedie şi Traumatologie
Asistent medical principal şef
  pdf2     pdf2 pdf2  
5. Stratica Manuela
Carmen
Secţia Urologie
Asistent medical principal şef
      pdf2 pdf2 pdf2  
6. Hajdu Ildiko
Heriette
Secţia Oftalmologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
7. Stănculescu Florica
Marinela
Secţia ORL
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
8. Nandrea Ildiko Secţia Cardiologie
Asistent medical principal şef
        pdf2 pdf2  
9. Ioani Simona Secţia Medicină Internă I
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
10. Clej Emilia Secţia Medicină Internă II
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
11. Petresc Silvia Secţia Boli Infecţioase
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
12. Lazea Mioara
Aura
Secţia Oncologie Medicală
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
13. Chifor Daniela Secţia Neurologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
14. Lolea Elena
Nicoleta 
(inlocuita)
Secţia Psihiatrie
Asistent medical principal şef (inlocuita)
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2    
15. Militaru Lenuta
Corina
Sectia Pediatrie 
Asistent medical principal şef
        pdf2 pdf2  
16. Nagy Renata Secţia Pediatrie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
17.

Cotiga Claudia
Ştefania
(pensionata cu 01.04.2019)

Secţia RMFB
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
18.

Kato Florica 
Luci 
(numita cu 01.04.2019)

Secţia RMFB
Asistent medical principal şef
          pdf2  
19. Muste Carmen
Maria
Laborator RMFB
Asistent medical principal şef
      pdf2 pdf2 pdf2  
20. Ureche Bianca
Iosefina
Secţia Pneumologie
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
21. Faur Mirela
Valentina
Centrul de Hemodializă
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
22. Meslosan Simina
Maria
Laborator de Analize Medicale
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
23. Nelega Gabriela
Loredana
Laborator de Radiologie şi Imagistică Medicală
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
24.

Oancea Daniela
(plecat prin schimbarea
locului de munca)

Laborator Medicină Nucleară
Asistent medical principal şef
(plecat prin schimbarea locului de munca)
    pdf2        
25. Pop Vasilica UPU-SMURD
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
26. Angheluta Eleonora
Mirela
CSM Adulţi
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
27. Toth Marilena CSM Copii
Asistent medical principal şef
  pdf2 pdf2 pdf2

pdf2

pdf2

   
28. Lupşan Florica Compartiment Sterilizare
Asistent medical principal şef
  pdf2     pdf2 pdf2  


 

MEDICI ŞEFI

Nr. Nume si Prenume Functia 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
1.

NEAGU DANUT
(pensionat)

Medic primar sef sectie 
A.T.I. 
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2      
2.

KOVACS IOANA
(numita cu 2018)

Medic primar sef sectie
A
.T.I.

          pdf2  
3. STANESCU ROMEO Medic primar sef sectie 
OBSTETRICA-GINECOLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
4. BLENDEA MARIUS
VASILE
Medic primar sef sectie 
CHIRURGIE GENERALA
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
5. BRINDA IOAN Medic primar sef sectie 
ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
6. MITRANOVICI EMIL Medic primar sef sectie
SECTIA UROLOGIE
    pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
7. MICLAUS DIANA
LILIANA
Medic primar sef sectie 
OFTALMOLOGIE
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
8. MARCUS ANTONETA
GRATIELA 
(pensionata)
Medic primar sef sectie 
O.R.L. 
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2   pdf2  
9.

BALGRADEAN LUMINITA

(numita cu 21.01.2019)
Medic specialist sef sectie 
O.R.L.
          pdf2  
10. BLAJ SABIN
CONSTANTIN
Medic primar sef sectie 
CARDIOLOGIE
        pdf2 pdf2  
11.

BADAU VALENTIN 
(incetat delegatia)

Medic primar sef sectie
cu delegatie
MEDICINA INTERNA I
             
12.

TANU SORIN
(numit cu 19.10.2018)

Medic primar sef sectie
MEDICINA INTERNA I
        pdf2 pdf2  
13. RAD LIVIU Medic primar sef sectie
cu delegatie 
MEDICINA INTERNA II
  pdf2 pdf2        
14.

DEMETER IOAN
(numit cu 19.10.2018)

Medic primar sef sectie
MEDICINA INTERNA II
        pdf2 pdf2  
15. ONICIUC ANTONELA
DANIELA
Medic primar sef sectie 
BOLI INFECTIOASE
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
16. RUGEA TIBERIU
VALERIU
Medic primar sef sectie
cu delegatie
ONCOLOGIE MEDICALA
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
17.

MIHU ANCA
(pensionata)

Medic primar sef sectie 
NEUROLOGIE 
pdf2 pdf2 pdf2        
18. BERTELAN LAVINIA Medic primar sef sectie 
NEUROLOGIE 
          pdf2  
19.

CORDEA DAN
MIHAI
(incetat delegatia)

Medic primar sef sectie 
PSIHIATRIE cu delegatie
        pdf2    
20.

CETEAN DANIELA
ADRIANA
(numita cu 31.10.2018)

Medic primar sef sectie 
PSIHIATRIE 
        pdf2 pdf2  
21.

PAUL MIHAIELA
(revocat numire)

Medic primar sef sectie 
PEDIATRIE 
  pdf2          
22.

OLTEAN SIMONA
(numita cu 01.11.2018)

Medic primar sef sectie 
PEDIATRIE 
        pdf2 pdf2  
23. BICA IOAN

Medic primar sef sectie
RECUPERARE, 
MEDICINA FIZICA
SI BALNEOLOGIE

pdf2 pdf2   pdf2   pdf2  
24. BUCIUTA ADINA Medic primar sef
LAB. RECUPERARE,
MEDICINA FIZICA
SI BALNEOLOGIE
      pdf2 pdf2 pdf2  
25. PETRUI IOAN
DORIN
Medic primar sef sectie
PNEUMOLOGIE
    pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
26. PALAMAR MARCEL Medic primar sef sectie 
CENTRUL
DE HEMODIALIZA
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
27. AVRAM SIMONA Farmacist primar farm. sef 
FARMACIA SPITAL
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
28. STOIAN MARIA  
MIHAELA
Medic primar sef 
LABORATOR DE
ANALIZE MEDICALE
pdf2 pdf2   pdf2 pdf2 pdf2  
29.

IORDACHE RAMONA
OLIMIPA
(numita cu 01.11.2018)

Medic primar sef
cu delegatie LABORATOR
RADIOLOGIE SI
IMAGISTICA MEDICALA
          pdf2  
30.

MUTIU FLORIN
(pensionat)

Medic specialist sef
cu delegatie LABORATOR
MEDICINA NUCLEARA 
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2      
31.

POPA TANASE
(incetat cu 15.04.2019)

Medic primar sef sectie
UNITATEA DE PRIMIRE
URGENTE UPU
- SMURD DEVA
  pdf2     pdf2 pdf2  
32.

LAZAR ELENA
(numita cu 15.04.2019)

Medic primar sef sectie
cu delegatie
UNITATEA DE PRIMIRE
URGENTE UPU – SMURD DEVA
          pdf2  
33. MARCULESCU DAN
OCTAVIAN
Medic primar sef
SERVICIUL JUDETEAN DE
MEDICINA LEGALA
pdf2 pdf2 pdf2   pdf2 pdf2  
34.

CETEAN DANIELA
ADRIANA
(incetat cu 31.10.2018)

Medic primar sef
CENTRUL DE
SANATATE MINTALA ADULTI
  pdf2 pdf2 pdf2 pdf2    
35

BEJAN ANDREEA
(numita cu 01.11.2018)

Medic primar sef
CENTRUL DE
SANATATE MINTALA ADULTI
          pdf2  
36

BUTA RODICA
(numita cu 21.01.2019)

Medic primar sef
cu delegatie CENTRUL DE
SANATATE MINTALA COPII
          pdf2  
37. BARABAS EDITH MEDIC SEF
SPIAAM
pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2 pdf2  
38.

LUCULESCU PAULA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT CHIRURGIE
PLASTICA SI MICROCHIRURGIE
          pdf2  
39.

STOICA CARMEN
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT
DERMATOVENEROLOGIE

          pdf2  
40.

CAPRARIN DIANA
RAMONA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator

UTS
          pdf2  
41.

VELCHEREAN NICOLA
MIHAELA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT  
REUMATOLOGIE

          pdf2  
42.

IONESCU BUFLEA
MARINELA CAMELIA
(numita cu 01.01.2019)

Medic primar coordonator
COMPARTIMENT
NEONATOLOGIE

          pdf2  


 

 

Feedback pacienti

feedback22

Program transplant

Vizitatori

022440
Azi
Ieri
Saptamana aceasta
Saptamana trecuta
Luna aceasta
Luna trecuta
Total
962
1997
2959
11483
21281
1159
22440

2020-03-31 14:43